Geri git   ParkSohbet.Com Forumları > >

Sponsor Reklam Alanı

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 26-04-11, 22:27   #1
Heidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Beğendikleri: 0
Beğeni Puanı: 0
Tecrübe Puanı: 50
Heidi will become famous soon enough
Tesekkür: 0
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi
Arrow Mücahid Emir Hattab'ın ogluna vasiyeti

RAHMAN VE RAHİM OLAN ALLAH’IN ADIYLA

Salihkutsal bir mücadele olan çeçenistan ’danbenim sana vasiyetim budur.İslam tarihi sayfalarındasadece ALLAH yolunda verdikleri sözleri tutanlar şerefle kaydedilmiştir. Onlar ise sözlerinde durarak söyledikleri gibisavaşın olduğu yere gidenlerdir.
İnan bana oğlum para inananları inançlarından alıkoydu. inananlar maaşlara tapıyorlar. ancak ALLAH ’ ın verdiği daha hayırlıdır. Ve bu yanlış davranıştan dolayı insanlar sanki hayvanlaşmışlar. Yani onlar sabah kahvaltıya kalkarlarsonra işe giderlersonra öğle yemeğine giderlersonra eve giderler ve sonrada yatarlar. ve onların hayatlarında başka bir amaç ve hedef yoktur.

PROBLEMLER ASLA BİTMEZ
İnan bana Salih onların amaçları kendilerini zenginleştirmek ve yolda ilerlerken problemlerden kendilerini sigorta etmek. ancak problemler hiçbir zaman bitmez. evde; karısıyla çocuklarıyla problemin birini çözerlerarkadan diğeri başlar. ve böylece onları çözerken hayatları sona ererproblemleri kalır. Bugün islam ümmeti içerisinde her türlü insanlar mevcuttur. alimlertalebeleriş adamları mühendisler hata hırsızlar ve haydutlar.. ancak tevhid ehli ve cihad ehli askeri azdır. İnan Salihbugün cihad zamanıdır. Küfür ümmeti çok dikkatli çalışmaktadır. islam ümmeti ise keskin bir kılıca muhtaçtır.ALLAH bu zamanda da islam ümmetine merhamet ederdi .Peygamber efendimiz (s.a.v)’in ve ashabın ve onların yolunda devam edenlerin zamanından bahsediyorum.

SOVYETLER’İ NASIL YENDİĞİMİZİ DÜŞÜN

Biz gördük;dünyanın en fakir milletinin Sovyetleri nasıl yok ettiğini ve Rusya ’nın kalbini kırdığını.ben bunlarla yaşamasaydımbelki ben de inanmazdım. İnan Salih ’ imölümünü kendin seçe bilirsinşahadetini isteyerek cihad yolunda.ama ALLAH daha iyi bilir. ALLAH ’a tevekkül et ölümüne dimdik karşı koy hayat da o zaman sana gelir.ALLAH ‘ a olan ümidini yitirme ve ona tüm kalbinle inan. biz insanlar ALLAH ‘a inanırız ve yine de ‘zafer gelir mi acaba?’ye şüpheleniriz . insanlar her zaman şüpheli davranırlar. körfez savaşından berikafir uçakları / tankların çoğu insanların kalplerinde korku bırakmışlardır. Körfez savaşı Afganistan da Rusya ya karşı kazanılan savaştan sonra Müslümanların kalplerine inen inanç ve cesaretini yok etmeye yetti. düşmanların silahlı kuvvetleri ALLAH ‘a inanan küçük bir kesime karşı yenilgiye uğradıktan sonra .orta doğu’ya tüm yerlere yerleşip Muhammed ümmetini korkutmaya başlamışlardır.saddam ’a ve askerlerine bir şey olmuyordu.ama batı gittikçe vahşileşerekMüslümanları korkutarak onların tüm sahip olduklarına el koydu ve biz buna karşı koymayı borç bildik.

ALLAH’A YÖNEL VE CİHAD ET

Salih;bir zaman sende ölümle karşı karşıya kalırsıno halde ALLAH ’a yönel ve o’nun yolunda cihad et.O bu dünyada ve öbür dünyada şereftir.Canım benim!sen hala çok küçüksün. ama biz sana ve senin yaştakilere bir yol gösterdik ki bunu bize bizim nineler gösteremezdi.biz önce ALLAH ’a ve sonrada size inanıyoruz.sizbu ümmetin umudusunuz. Maalesefbugün gençler televizyonunfutbolunarabaların ve benzeri şeylerin kölesi olmuşlar. Boşu boşuna ölmekten kork ve ALLAH ’tan sonunun hayırlı olması için dua et.ALLAH yolunda parçalanarak ölmek mahşerde seni Peygamber Efendimiz (s.a.v)’le beraber kılar.

LÜKS BİR HAYATI ASLA DÜŞÜNME

Benim için en büyük hediye elhamdülillah senin bu cihad topraklarında dünyaya gelmendir.senin anne tarafından akrabaların bir kısmı şehid edildibir kısmı hala benimle savaşmaktabir kısmı da Ruslar ’a esir düştü. onlar Dağıstan’da ilk şeriatı ilan edenlerdir. ben hatırlıyorum o zamanlar onların bulundukları köylerRuslar tarafından çembere altına alınmıştı ve biz onlara yardıma koştuk ve beraberce orada kafirleri dize getirdik. Çeçenistan ‘ da o zaman senin annen hala karnında taşıyordu. Ve uçaklar bizim toprağımızı her yerde bombalıyor ve yakıyordu. Ve onun için ALLAH ’a şükür et ki sen annenin karnındayken cihadın seslerini duymaya başladın. Senin annen ise bir yerden öbür yere koşardı. Canım benim;lüks bir hayatı hiç düşünme çünkü seni her yerde küfür ümmeti takip edecektir ve sana rahat vermeyeceklerdir. Sen ise babanın yolunda devam et ve şerefli bir yolu seç. Senin babanın çoğu arkadaşları da bunu seçtiler ve şehid oldular veya esir düştüler. Sen ise onlardan daha iyi değilsin. Hayatında ciddi bir karar al ve ALLAH ‘a inanarak ve zafere inanarak devam et. Boş konuşmalara kulak verme çok soruda sorma. İlmi araonu uygula ve ALLAH’ ın kitabını öğren. Küçükken bunları yapsonra ALLAH’ ın yolunda cihad hazırlığını yap.

BENİM İÇİN SALİH BİR OĞUL VE RAHMET OL

Oğlum benim! Bilmem cihad da beraber olur muyuz ? Belki sen tek başına olursunben ise mezarda. Ama bu bir komutanın askere olan vasiyetidirbenim için bir rahmet olbana dua et ve Salih bir evlat ol kiölenler ancak Salih evladın duasını alır. Peygamberimiz S.A.V böyle söylemiştir. İsterim ki ALLAH’ ım koru onu! Ve Sen’in rahmetinden rahmet eyle ona!ALLAH’ ım düşmanlarından koru onu! Ve fakir babasına ve annesine şefaatçi kıl onu! ALLAH inanmayanlara karşı senin şerefini ve gücünü yükseltsin !

ALLAHU EKBER
SENİN BABAN HATTAB’’

Üzülme!.. Dert Etme Can!..
Görebiliyorsan, Dokunabiliyorsan, Nefes Alabiliyorsan, Yürüyebiliyorsan...
Ne Mutlu Sana!.. Elinde Olmayanları Söyleme Bana...
Şükret Gücün Yettiğince Allah'a...

UsuLkaide...
'Mevlâm Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler...''
Heidi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Paylas Alıntı ile Cevapla
Alt 26-04-11, 22:36   #2
GüNeŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Beğeni Puanı: 0
Tecrübe Puanı: 15
GüNeŞ is on a distinguished road
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi

Allah razı olsun canım

Ve Sen
Ellerimden Tutsan
Yeniden Sabret desen
Ve sabredecek kadar
Sadrıma huzur versen
...
GüNeŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 05-12-12, 00:50   #3
mertcaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Beğeni Puanı: 6
Tecrübe Puanı: 13
mertcaN is on a distinguished road
6 Mesajina 6 Tesekkür Aldi

emeğinize sağlık efenım

وَعَنْ أبي هُرَيرةَ رضي اللَّه عَنه أنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلّى اللهُ عَلَيْهِ وسَلَّم قَالَ : « … مَنْ غَشَّنَا فَلَيْسَ مِنَّا ».

Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:

“Bizi aldatan bizden değildir.”
mertcaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Bookmarks

Tags
emir, hattabın, mücahid, ogluna, vasiyeti

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil