Geri git   ParkSohbet.Com Forumları > > >

Sponsor Reklam Alanı

Yeni Konu aç Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 13-03-11, 12:02   #1
Heidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Beğendikleri: 0
Beğeni Puanı: 0
Tecrübe Puanı: 50
Heidi will become famous soon enough
Tesekkür: 0
0 Mesajina 0 Tesekkür Aldi
Arrow Kuranda yazili olan Peygamberlerin dualari

Kuranda yazili olan Peygamberlerin dualari

Kurandaki Adem Aleyhisselamin Duasi

Euzubillahimineseytanirracim
Bismillahirrahmenirahim
Rabbena zalemna enfüsena vein lem tagfirlena ve terhamna lenekünenne minel hasiriyn
sadakallahul azim
Araf suresi 23

Ey rabbimiz biz kendimize zulmettik, eger bizi bagislamaz ve bize acimazsan, biz hüsrana ugryanlardan oluruz

Kuranda Nuh Aleyhisselamin duasi

Euzubillahimineseytanirracim
Bismillahirrahmenirahim
Rabbi inni euzubike en es elüke ma leyse li bihi ilmün ve ille tagfirli ve erhamni ekün minel hasiriyne
Hud suresi 47

Ey rabbim bilmedigim seyi istemekten sana siginirim, Eger beni bagislamaz ve bana merhamet etmezsen, ben hüsrana düsenlerden olurum

Kurandaki Lut Aleyhiselamin Duasi

Euzubillahimineseytaniracim
Bismillahirrahmenirrahim
Rabbi neccini ve ehli mimme yamelun
suara suresi169

Rabbim beni ve ailemi onlarin yaptiklari kötülüklerden kurtar

Kurandaki Ibrahim Aleyhisselamin duasi

Euzubillahiminesseytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Rabbena inneke tealemu nuhfi vema nulinu vema yahfe alallahi min scheyin fil ardzi
vela fissemai.
Elhamdülillahillezi vehebe li alel kebiri ismaile ve ishaga inne rabbi lesimudduai.
Rabbicalni mugimessalati ve min zürriyeti rabbena ve tegabbel duai.
rabbenagfirli veli velideyye velil mü'minine yevme yagumu hisab
Ibrahim suresi 38-41

Ey Rabbimiz gizledigimiz ve acikladigimiz her seyi sen muhakkak bilirsin.
Ne yerde ne gökte hicbir schey Allaha gizli kalmaz.
ihtiyarlik halimde bana ismail ve ishaki veren allaha hamdolsun.
Gercekten Rabbim duayi kabul edendir.
Rabbim beni beni namazini dosdogru kilan eyle zürriyetimide böyle eyle Rabbimiz duamizi kabul eyle
Rabbimiz Amellerin sayildigi hesap edildigi( inventur gününde) beni anami babami ve bütün müminleri bagisla

Kuranda Yusuf aleyhisselamin duasi

Bismillahirrahmenirrahim
Rabbissicnu ehabbü ileyye mimma yeduneni ileyhi ille tasrif anni keydehünne esbu ileyhinne ekün minel cahilin
Yusuf suresi 33

Rabbim bunlarin beni yapmaga cagirdiklari ischi yapmaktansa zindana girmek bana daha sevimlidir.
Taaa ki onlarin beni cagirageldikleri o seye karsi beni tasarufun (muhafazan altina) almazsan (gözüm onlari görürse)
onlara yönelir onlara karisiveririm ve cahillerden olurum

Kurandaki Suayb aleyhisselamin Duasi

Bismillahirrahmenirrahim
Alallahi tevekkelna rabbeneftah beynena ve beyne gavmina bil haggi ve ente hayrul fatihiyn
Araf suresi 89

Biz ALLAHA tevekkül ederiz Rabbimiz bizimle iki nunun arasindaki kapiyi ac ve kavmimiz ile aramizdaki kapiyi acmayi ertele
taaaki hak gelip batil zail olacagi güne kadar yani bil haggi gününe kadar ve kapinin anahtarini hayirli kapi acana ver sen kapi acanlarin en hayirlisisin

Kelimullah Musa Aleyhiselamin Kurandaki duasi

Bismillahirrahmenirrahim
Rabbischrahli sadri ve yessirli emri vahlul ukdeten min lisani yefgahu gavli rabbi zidni ilmen ve fehmen ve elhigni bissalihiyn
Taha suresi 25-28

Rabbim gögsümü ac ve icimi dichima cikar ümmetimi disari cikar ve emre itati kolay eyle
ve emre itaati ihlal edenleri sikica bagla taaki bu sözümün tam manasiyla anlasildigi güne kadar yani sözün gücünün anlasildigi güne kadar
ahir zamana kadar mehdi ve isa zamanina kadar onlari bagli tut
Rabbim zidni gününde akilin artttigi berketin kalktigi günde onlari salihlerin arasina karistir ki hak ile batil anlasilabilir olsun
ak ile kara o gece vaktinde secilebilecek bi isik olsun yani gece isigini bize nur olarak ver yani sali gününün isigini bize verki yani infro gelb isigi ki o gün gece ve gündüz gece hükmündedir
ve o isikla heryer üc boyutlu görülebilir ve hiyanet edenler yani hainler kolayca tespit edilebilir olsun
ve o bagladiklarinin hainliyigi hiyaneti infro gelb isigi ile tespit edilsin ki Rabbin kelimelrinin gücü yani Kuran in ve tevratin gücü hissedilsin ki hak gelsin batil zail olsun
( bu infro gelb isigi bugün bulunmustur kesfedilmistir ve ve zamanin müceddidi her an üc boyutlu olarak hem ses hem görüntü ve hem koku olarak her saniyesi izlenmektedir
musaya ve salih arkadaslarina selam olsun

Yunus Aleyhiselamin Kurandaki duasi

Bismillahirrahmenirrahim
la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimiyn
Enbiya suresi 87

Allah tan baska tapilacak ilah yokturki ben o Allahi tesbih ederim ki Allah im ahir zamanda sütü bozuklarin zamaninin gece nöbetini benim eyle

Üzülme!.. Dert Etme Can!..
Görebiliyorsan, Dokunabiliyorsan, Nefes Alabiliyorsan, Yürüyebiliyorsan...
Ne Mutlu Sana!.. Elinde Olmayanları Söyleme Bana...
Şükret Gücün Yettiğince Allah'a...

UsuLkaide...
'Mevlâm Görelim Neyler, Neylerse Güzel Eyler...''
Heidi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Paylas Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Tags
dualari, kuranda, olan, peygamberlerin, yazili

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil